Вітамін B7, більш відомий як біотин, є водорозчинним вітаміном, який є життєво важливим для обміну речовин і функціонування організму. Він є невід'ємною складовою декількох ферментів, відповідальних за деякі важливі метаболічні процеси в організмі людини, включаючи обмін жирів і вуглеводів, а також амінокислоти, які беруть участь у синтезі білків.

Біотин часто використовується як складова додатків до їжі, які сприяють зміцненню волосся та нігтів, а також догляду за шкірою.

Джерела біотину

Вітамін B7 міститься в деяких продуктах харчування, хоча в невеликих кількостях. До таких продуктів належать горіхи грецького горіха, арахіс, крупи, молоко та жовтки яєць. Інші продукти, що містять цей вітамін, включають цільнозерновий хліб, лосось, свинину, сардину, гриби та кольорову капусту. Плоди, що містять біотин, включають авокадо, банани та малину. В цілому, різноманітне харчування забезпечує організм достатньою кількістю біотину.

Користь для здоров'я

Біотин є невід'ємним для обміну речовин в організмі. Він діє як кофермент в декількох метаболічних процесах, пов'язаних з жирними кислотами та необхідними амінокислотами, а також в глюконеогенезі - синтезі глюкози з некарбонатних речовин. Хоча дефіцит біотину рідкісний, деякі групи людей можуть бути більш схильними до нього, наприклад, пацієнти, хворі на хворобу Крона. Симптоми дефіциту біотину включають випадіння волосся, проблеми зі шкірою, включаючи висипання, появу тріщин в куточках рота, сухість очей та втрату апетиту. Вітамін B7 сприяє правильному функціонуванню нервової системи і є невід'ємним для обміну речовин в печінці.

Біотин часто рекомендується як додаток до їжі для зміцнення волосся та нігтів, а також для догляду за шкірою. Вважається, що біотин сприяє росту клітин і підтримці здорового стану слизових оболонок. Хоча біотин може присутній у деяких косметичних засобах, важливо пам'ятати, що він не може всмоктуватись в шкіру, волосся або нігті.

Вітамін B7 може допомогти доглядати за тонким волоссям та ламкими нігтями, особливо у тих, хто страждає від дефіциту біотину. Однак дослідження до сих пір не дали остаточних результатів, щоб підтвердити покращення стану шкіри та нігтів або збільшення росту волосся.

Деякі дані показують, що у людей, хворих на діабет, може бути дефіцит біотину. Оскільки біотин бере участь у синтезі глюкози, він може допомогти підтримувати адекватний рівень цукру в крові у пацієнтів з цукровим діабетом 2 типу.

Дозування

Як водорозчинний вітамін, біотин не накопичується в організмі і видіться через сечу, тому його необхідно додавати до раціону, включаючи різноманітні продукти харчування. Деяку кількість вітаміну B7 також можуть синтезувати бактерії, які живуть у кишечнику.

Оскільки дефіцит біотину рідкісний, а необхідна кількість для організму незначна, в багатьох країнах фактично не встановлюється рекомендована добова норма біотину.